Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (90)
Lichtarz klasycystyczny, srebro, Lwów, 1798 r.
Rzadki, kolekcjonerski srebrny lichtarz klasycystyczny.
Lwów, 1798 r.
Punce miejskie Lwowa (z literką „N”) i datą 1798, wężyk probierczy oraz nieczytelny monogram złotnika.
Punce przy podstawie oraz na profitce.
Waga: 258 g.
Wysokość 18 cm.

3 500 zł

16-01-2020
Nowość
„ZWYCIĘZCA”
Autor nieznany
Polska, Warszawa
Firma „Aleksander” Nowy Świat 21
Lata 30-te. XX w.
Nie sygnowana.
Wymiary: wysokośc całkowita 45 cm.
Znana jest identyczna rzeźba z sygnaturą odlewni warszawskiej „Aleksander”.

9 000 zł

16-01-2020
Nowość
Porcelana, malowana kobaltem, złocona, szkliwiona.
Japonia, Arita.
2 poł. XIX w.
Stan bardzo dobry.
Średnica 37 cm.
www.galeriadas.pl

1 400 zł

16-01-2020
Nowość
Puzdro, SATSUMA, Hododa, Japonia, lata 1870-1880
Japonia, Jokohama
Wytwórnia Hododa.
Lata około 1870-1880.
Sygnowane na spodzie herbem rodziny Shimazu oraz znakiem firmy Hododa z Jokohamy.
Fajans malowany, złocony.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

2 000 zł

16-01-2020
Nowość
Duży wazon „Famille rose”, Chiny, ok. 1860-1890 r.
Chiny, dynastia Qing.
Lata około 1860-1890.
Stan bardzo dobry, po niewielkiej konserwacji.
Na rancie wlewu było niewielkie wyszczerbienie, które zostało profesjonalnie naprawione.
Wysokość: 46 cm

2 500 zł

16-01-2020
Nowość
Rzeźba „Słoń”, brąz, kość, Wiedeń, ok. 1900 r.
Wiedeń, około 1900 r.
Dokładny i realistyczny odlew z brązu, polichromowany na czarno.
Oryginalne kły z naturalnej kości zwierzęcej.
Nie sygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. 28 cm, szer. 34 cm.
www.galeriadas.pl

3 500 zł

16-01-2020
Nowość
Komplet sztućców w stylu Art Deco.
Plater (posrebrzane)
Warszawska Fabryka Platerów (dawna Fabryka Braci Henneberg)
Lata 1948-1965
Stan bardzo dobry, prawie idealny.
www.galeriadas.pl

750 zł

16-01-2020
Nowość
Cukiernica eklektyczna, ok. 1896 r.
Fraget, Warszawa
Plater, mosiądz srebrzony (galwanicznie), giloszowany, złocony.
Zarówno srebrzenie jak i złocenie ORYGINALNE zachowane w pięknym stanie.
Sygnowana na spodzie.
Więcej na www.galeriadas.pl

1 900 zł

16-01-2020
Nowość
Cukiernica, srebro, Niemcy, pr. 800, lata 30-te.
Cukiernica ze srebra.
Niemcy
Lata 30-te. XX w.
Pr. 800
Wnętrze złocone.
Stan bardzo dobry.
Normalne ślady użytkowania.
Punce na spodzie widoczne na zdjęciach.
Waga: 212 g.
www.galeriadas.pl

1 900 zł

16-01-2020
Nowość
Talerz ze słynnej Fabryki Porcelany M.S. Kuzniecow w Moskwie.
Około 1900 r.
Sygnowany i opisany na odwrocie.
Stan bardzo dobry,bez uszkodzeń czy ukrytych napraw.
Porcelana złocona, dekoracja w technice dekalkomanii.
Średnica: 25,5 cm.
www.galeriadas

1 500 zł

06-05-2019
„Narciarki”, lata 30-te., akwaforta, sygnowana
„Narciarki”
Polska?
Lata 30-te. XX w.
Grafika w technice akwaforty na papierze.
Sygnowana monogramem na płycie: AB oraz ołówkiem w prawym dolnym rogu pod kompozycją (nieczytelnie).
Stan bardzo dobry.
Oprawa z epoki.
Wymiary: odbitka: 21 x 27,5 cm.

600 zł

17-09-2019
„Młoda Góralka”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
autor: Leon Kłossowski (XX w.)
„Młoda Góralka”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Sygnowana: Leon Kłossowski 1945
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
Wymiary: całość z oprawą 54,5 x 51,5 cm, w świetle passe partout: 32 x 29 cm.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Juhas”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
„Juhas”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Całujące się Amorki”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Pochodzenie obrazu jest polskie, Kraków.
Czas powstania koniec XIX początek XX w.
Wymiary: 43,5 x 31 cm.
Bardzo dobrej klasy malarstwo dekoracyjne.

2 500 zł

21-11-2019
„Amorki grające serenady”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Paleta lekko wygięta, w niewielkim stopniu wybrzuszona.
Wymiary: 48 x 33 cm. !

3 500 zł

21-11-2019
Zestaw salaterek ze szkła prasowanego barwionego w masie na kolor miodowy.
Zestaw sklada się z dużego talerza i 6 sztuk mniejszych talerzyków.
Huty J. Stolle „Niemen”, Brzozówka, Polska.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1758.
Stan bardzo dobry.

700 zł

18-12-2018
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 000 zł

12-05-2017
Zegar kominkowy z alegorią zwycięstwa ?
Cynkal malowany, podstawa marmurowa.
Francja, około 1900 r.
Mechanizm bije godziny i półgodziny. Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Tarcza porcelanowa, malowana.
Wym.: 62 x 49 x 22 cm.

3 500 zł

10-04-2018
Zegar kominkowy ART DECO, Francja, l. 30-te.
Zegar marmurowy kominkowy z wazonami w stylu Art Deco.
Francja, lata 30-te.
Stan bardzo dobry,
Zegar po profesjonalnym przeglądzie zegarmistrzowskim.
Wymiary: zegar: 24 x 33 x 11 cm, wazon: 13,5 x 13,5 x 7,5 cm.

1 200 zł

22-12-2017
Wazon, Max Kock, Dux, Czechy, lata 20-te.
Wazon ze szkła trawionego z dekoracją w liście.
Szkło kameowe.
Wytwórnia Max Kock (Koeck), Dux, Czechy.
Lata 20-te.
Sygnowany.
Stan idealny.
Piękna kolorystyka.
Wysokość: 20,8 cm.

750 zł

28-03-2018
Wazon w stylu Art Deco, szlifowany, barwiony w masie na jasny błękit.
Numer katalogowy 1046.
Lata 30-te.
Wazon sygnowany na spodzie trawionym snakiem: J. Stolle.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 25,5 cm.
RZAD

3 900 zł

18-12-2018
Wazon okuty srebrem, Hertel Jacob, lata 50-te.
Porcelanowy wazon okuty srebrem.
Hertel Jacob, Bavaria, Niemcy.
Lata 50-te.
Próba srebra 1000. Puncka przy podstawie.
Stan IDEALNY.
Wysokość wazonu 21 cm.
Sygnowany na spodzie.

750 zł

22-06-2018
Wazon Max Laeuger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern
Poczatek XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).

2 500 zł

26-07-2016
Wazon Art Deco, nr 1822, Huta J. Stolle „Niemen”;
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor zielony.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1822.
Stan bardzo dobry.
Wys. 20,3 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”.

550 zł

17-12-2018
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor rozalinowy, częściowo matowany.
Projekt: Michał Titkow
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1816
Wysokość 16 cm.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

300 zł

18-12-2018
/4
liczba obiektów: 90