CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (408)
Wiesław Grzymalski (1891 - 1941) - "W sadzie"
olej na tekturze, 33 x 23,5 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "W GRZYMALSKI".

1 400 zł

01-03-2019
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Plakieta ze sceną adoracji pasterzy
brąz patynowany, Augsburg - 2. Połowa XVIII wieku, 10 x 7,7 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "I:Q". Na odwrocie wydrapany znak własnościowy: "JM". Reliefowa plakieta ze sceną na tle architektury.

11 500 zł

17-11-2017
Para świeczników "Torreadorzy"
brąz patynowany, koniec XIX / początek XX wieku, wysokość: 25 cm, wymiary podstawy: 9 x 11 cm.

3 600 zł

13-04-2018
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
Pal Horvath (1936 - ) "Trzy kolory w superpozycji" , 2002
akryl na płycie, 2002 rok, 50 x 70 cm, opisany autorsko na odwrocie: "- 3 couleurs | (superpositions) | - 2002 | - 50 x 70 cm | - ACRYL sur MDF. | PAL HORVATH".

1 800 zł

27-10-2017
Moser Karlsbad (1857 - ) - Wazon z puttami
szkło szlifowane, częściowo matowione, barwione w masie na kolor żółty, Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XX wieku, wysokość: 24 cm, szerokość: 11 cm. Na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owalu.

700 zł

11-05-2018
Moser Karlsbad (1857 - ) - Wazon ametystowy
szkło prasowane, szlifowane, częściowo matowione, barwione w masie na kolor ametystowy, Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XX wieku, wysokość: 22 cm, szerokość: 15,5 cm, średnica wlewu: 9 cm. Na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owal

900 zł

11-05-2018
Mapa Polski i Śląska , 1626
miedzioryt kolorowany na papierze, John Speed - 1626 rok, 40,5 x 51 cm. Mapa pochodzi z atlasu Johna Speeda "A Prospect of the most famous Parts of the World" z 1626 roku wznowionego w 1676 roku przez Thomasa Basseta I Richarda Chriswella.

9 200 zł

15-06-2018
Johann Geyer (1807 - 1875) "Consilium medicum"
olej na blasze, 31 x 38 cm, praca niesygnowana, przypisywana Johannowi Geyerowi. Na odwrocie nalepka z wypisanym ręcznie tytułem pracy i nazwiskiem: "Geyer" oraz naklejka składu z Hamburga: "W. F. AHRT | in | HAMBURG | Neuerwall 50.".

16 000 zł

14-04-2016
brąz patynowany, wysokość: 37,5 cm, wymiary podstawy: 15 x 12 cm, sygnowany z tyłu na podstawie: "Burgschmiet 1848".

4 800 zł

11-05-2018
chińska misa / waza z motylami
brąz, emalia komórkowa (cloisonné), Chiny - koniec XIX wieku. Wysokość: 17,5 cm, średnia wlewu: 19 cm,

2 200 zł

05-12-2014
Barokowe putto
drewno lipowe, polichromowane, Polska - ok. połowy XVIII wieku, wysokość: 54 cm, szerokość: 72 cm. Praca po profesjonalnej konserwacji.

7 800 zł

06-07-2017
August III Sas w stroju Cesarza Rzymskiego
porcelana ręcznie malowana, szkliwiona, Miśnia - projekt Johanna Joachima Kaendlera z ok. 1736 roku, wysokość: 44 cm, wymiary podstawy: 17 x 16 cm. Z tyłu oraz na spodzie wycisk z numerem modelu: "194", na spodzie podstawy także wycisk: "35" i naszkliwnie

21 000 zł

22-11-2018
drewno polichromowane, Europa Środkowa – dwudziestolecie międzywojenne, wysokość: 42 cm. Praca nawiązuje swoją formą i tematyką do klasycznej sztuki antycznej –kobiety noszące wazy pojawiały się jako częsty motyw zarówno w rzeźbie jak i malarstwie wazowym

1 650 zł

11-05-2018
Andrzej Gałek (1916 - 1993), "Taniec zbójnicki"
malarstwo na szkle, 49 x 39 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "A. Gałek".

1 400 zł

22-11-2018
malarstwo na szkle, 49 x 39 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "A. Gałek".

1 400 zł

22-11-2018
olej na desce, 19 x 15 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "A. L. MIELICH".

11 000 zł

07-06-2018
"Św. Mateusz Ewangelista"
Drewno lipowe, warstwa malarska na zaprawie kredowo-klejowej, złocenia, Małopolska (?) - druga połowa XVII wieku. Wysokość 46 cm (48 cm z podstawą); wydrążenie: 3,5 cm. Figura, półpełna, wydrążona z tyłu, przyścienna. Pochodzi z pewnością z większej grupy rzeźbiarskiej, zapewne z ambony, bądź niewielkiego ołtarza.

6 800 zł

27-03-2014
"Ruiny świątyni z antyczną rzeźbą"
olej na płótnie, 58 x 44,5 cm, Włochy?, koniec XVIII wieku (początek XIX w.?), niesygnowany.

8 400 zł

29-08-2017
"Nocny widok na Wawel"
tusz lawowany na papierze
32 x 26 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "St. Poraj Fabijański".

2 800 zł

30-07-2019
"Nimfa i dziecko"
Louis Charles Beylard (1843 - 1925)
terakota, wysokość 77 cm, średnica podstawy: 27 cm, sygnowana na podstawie: "C. Beylard".

6 400 zł

07-09-2015
/17
liczba obiektów: 408